  • NTR12B2871BTRF
NTR12B2871BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12B2871BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12B2871BTRF
Step5Bar-code shipping tag
NTR12B2871BTRF
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    2.87kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C