  • NTR10C1R33CTRF
NTR10C1R33CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR10C1R33CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR10C1R33CTRF
Step5Bar-code shipping tag
NTR10C1R33CTRF
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    1.33Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Tolerance
    0.25%