  • NTR06D75R0CTRF
NTR06D75R0CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06D75R0CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR06D75R0CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 75Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR06D75R0CTRF
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    75Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C