  • AT0402DRD072K37L
AT0402DRD072K37L
advertisement
Manufacturer No:
AT0402DRD072K37L
HK JDW NO:
898-AT0402DRD072K37L
Datasheet:
AT0402DRD072K37L
Description:
AT Series, Thin Film, 2.37kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AT0402DRD072K37L
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    2.37kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm