  • NTR06A6R98DTRF
NTR06A6R98DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06A6R98DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR06A6R98DTRF
Datasheet:
NTR06A6R98DTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 6.98Ohm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR06A6R98DTRF
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    6.98Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C