  • NTR04B4751BTRF
NTR04B4751BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR04B4751BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR04B4751BTRF
Datasheet:
NTR04B4751BTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 4.75kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR04B4751BTRF
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    4.75kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    25V
  • Rated Temperature
    70°C