  • NS01AR2500FB12
NS01AR2500FB12
advertisement
Manufacturer No:
NS01AR2500FB12
HK JDW NO:
866-NS01AR2500FB12
Description:
Through Hole 250mOhm, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 50
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NS01AR2500FB12
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    10.31mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    Ceramic
  • Weight
    339.995831mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    250mOhm