  • NRS8040T3R6NJGJV
NRS8040T3R6NJGJV
advertisement
Manufacturer No:
NRS8040T3R6NJGJV
HK JDW NO:
782-NRS8040T3R6NJGJV
Datasheet:
NRS8040T3R6NJGJV
Description:
Quantity:
In Stock : 467
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NRS8040T3R6NJGJV
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    4.9A
  • Inductance
    3.6μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    19.5mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    34MHz
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    6.4A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm