  • NRS6028T6R8MMGJV
NRS6028T6R8MMGJV
advertisement
Manufacturer No:
NRS6028T6R8MMGJV
HK JDW NO:
782-NRS6028T6R8MMGJV
Datasheet:
NRS6028T6R8MMGJV
Description:
Quantity:
In Stock : 64742
Step5Bar-code shipping tag
NRS6028T6R8MMGJV
    13 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1
  • Current Rating
    2.5A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    55.9mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    25MHz
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.6A
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm