  • NRS5024T4R7MMGJV
NRS5024T4R7MMGJV
advertisement
Manufacturer No:
NRS5024T4R7MMGJV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-NRS5024T4R7MMGJV
Package:
Nonstandard
Datasheet:
NRS5024T4R7MMGJV
Description:
Quantity:
In Stock : 4438
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NRS5024T4R7MMGJV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NR, S Type
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    2A
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    66mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    37MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.7A
  • Rated Current-Max
    2A
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm