  • NRM473K400F
NRM473K400F
advertisement
Manufacturer No:
NRM473K400F
HK JDW NO:
10881-NRM473K400F
Datasheet:
NRM473K400F
Description:
NRM 47nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
NRM473K400F
    Radial
  • Series
    NRM
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4924
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    10.5mm
  • Length
    6mm