  • NRC12F6983TRF
NRC12F6983TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC12F6983TRF
HK JDW NO:
10881-NRC12F6983TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 698kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC12F6983TRF
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
  • Tolerance
    1%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    698kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C