  • NRC04F7150TRF
NRC04F7150TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC04F7150TRF
HK JDW NO:
10881-NRC04F7150TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 715Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC04F7150TRF
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    715Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    500μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
  • Tolerance
    1%