  • ERA-3AED5232V
ERA-3AED5232V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3AED5232V
HK JDW NO:
590-ERA-3AED5232V
Package:
Datasheet:
ERA-3AED5232V
Description:
FIXED RESISTOR Thin Film, 52.3kOhm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 18639
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3AED5232V
  • Tolerance
    0.5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    52.3kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Rated Temperature
    85°C
  • Length
    1.6mm