  • NRC02J333TRF
NRC02J333TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC02J333TRF
HK JDW NO:
10881-NRC02J333TRF
Datasheet:
NRC02J333TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 33kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC02J333TRF
    0201
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    33kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    300μm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Rated Temperature
    70°C