  • NRC02F8253TRF
NRC02F8253TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC02F8253TRF
HK JDW NO:
10881-NRC02F8253TRF
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 825kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC02F8253TRF
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    825kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W