  • NPX105K275VX2MF
NPX105K275VX2MF
advertisement
Manufacturer No:
NPX105K275VX2MF
HK JDW NO:
10881-NPX105K275VX2MF
Package:
Datasheet:
NPX105K275VX2MF
Description:
1μF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
NPX105K275VX2MF
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    12.5mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    310V
  • Height
    21.5mm
  • Length
    26.5mm