  • NP04SZB3R3N
NP04SZB3R3N
advertisement
Manufacturer No:
NP04SZB3R3N
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-NP04SZB3R3N
Package:
Nonstandard
Datasheet:
NP04SZB3R3N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NP04SZB3R3N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    N, P Type
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    2A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    60mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    2.2A
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm