  • NOMCA16031001ATS
NOMCA16031001ATS
advertisement
Manufacturer No:
NOMCA16031001ATS
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-NOMCA16031001ATS
Package:
DIP
Datasheet:
NOMCA16031001ATS
Description:
Quantity:
In Stock : 28
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NOMCA16031001ATS
  • Package / Case
    DIP
  • Number of Pins
    16
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Number of Elements
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Height
    1.6mm
  • Length
    8.36mm
  • Width
    5.97mm