  • NLV25T-330J-EFD
NLV25T-330J-EFD
advertisement
Manufacturer No:
NLV25T-330J-EFD
HK JDW NO:
769-NLV25T-330J-EFD
Datasheet:
NLV25T-330J-EFD
Description:
FIXED IND 33UH 110MA 7.1 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
NLV25T-330J-EFD
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Terminal Shape
    L BEND
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2006
  • Series
    NLV-EFD
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Packing Method
    TR, Blister Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    110mA
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    7.1Ohm Max
  • Max DC Current
    110mA
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Q @ Freq
    25 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Q Factor
    25
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm