  • NJM78L20UA
NJM78L20UA
advertisement
Manufacturer No:
NJM78L20UA
Manufacturer:
NJR Corporation/NJRC
HK JDW NO:
564-NJM78L20UA
Package:
TO-243AA
Datasheet:
NJM78L20UA
Description:
Fixed PMIC TO-243AA
Quantity:
In Stock : 10
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NJM78L20UA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Supplier Device Package
    SOT-89
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    100mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    20V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    7mA
  • PSRR
    58dB (120Hz)