  • NJM78L18UA-TE1
NJM78L18UA-TE1
advertisement
Manufacturer No:
NJM78L18UA-TE1
HK JDW NO:
564-NJM78L18UA-TE1
Package:
TO-243AA
Datasheet:
NJM78L18UA-TE1
Description:
Fixed PMIC TO-243AA
Quantity:
In Stock : 11454
Step5Bar-code shipping tag
NJM78L18UA-TE1
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Supplier Device Package
    SOT-89
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Current - Output
    100mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    18V
  • Protection Features
    Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    6.5mA
  • PSRR
    59dB (120Hz)