  • NJM2856GM1-33-TE2
NJM2856GM1-33-TE2
advertisement
Manufacturer No:
NJM2856GM1-33-TE2
Manufacturer:
NJR Corporation/NJRC
HK JDW NO:
564-NJM2856GM1-33-TE2
Package:
8-SOIC (0.173, 4.40mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
NJM2856GM1-33-TE2
Description:
Enable Fixed PMIC 8-SOIC (0.173, 4.40mm Width) Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 2785
Step5Bar-code shipping tag
NJM2856GM1-33-TE2
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    8-HSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Input (Max)
    8V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    1A
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    600μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 600mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)