  • NJM12856U2-15-TE1
NJM12856U2-15-TE1
advertisement
Manufacturer No:
NJM12856U2-15-TE1
Manufacturer:
NJR Corporation/NJRC
HK JDW NO:
564-NJM12856U2-15-TE1
Package:
SOT-89-5
Datasheet:
NJM12856U2-15-TE1
Description:
Enable, Soft Start Fixed PMIC SOT-89-5
Quantity:
In Stock : 14560
Step5Bar-code shipping tag
NJM12856U2-15-TE1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-89-5
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    1A
  • Control Features
    Enable, Soft Start
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Reverse Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    600μA
  • PSRR
    78dB (1kHz)