  • NFR2500001200JA100
NFR2500001200JA100
advertisement
Manufacturer No:
NFR2500001200JA100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-NFR2500001200JA100
Package:
Conformal
Step5Bar-code shipping tag
NFR2500001200JA100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Working Voltage
    250V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    7.5mm