  • NFM31HK153R1H3L
NFM31HK153R1H3L
advertisement
Manufacturer No:
NFM31HK153R1H3L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-NFM31HK153R1H3L
Package:
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
NFM31HK153R1H3L
Description:
Feed Through Capacitors 1206 15Kohms
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NFM31HK153R1H3L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EMIFIL®, NFM31
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.6XH01.3 (mm)/L0.126XB0.063XH0.051 (inch)
  • Current
    6A
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.5mOhm
  • Insulation Resistance-Min
    1000MOhm
  • Height
    1.4986mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm