  • NFM15PC435R0E3D
NFM15PC435R0E3D
advertisement
Manufacturer No:
NFM15PC435R0E3D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-NFM15PC435R0E3D
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
NFM15PC435R0E3D
Description:
CAP FEEDTHRU 4.3UF 20% 2.5V 0402
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NFM15PC435R0E3D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EMIFIL®, NFM15
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • Capacitance
    4.3μF
  • Voltage - Rated DC
    2.5V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Current
    2A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    30mOhm
  • Height
    508μm
  • Length
    990.6μm
  • Width
    508μm
  • Height (Max)
    0.020 0.50mm