  • NFM21HC470U1H3D
NFM21HC470U1H3D
advertisement
Manufacturer No:
NFM21HC470U1H3D
HK JDW NO:
535-NFM21HC470U1H3D
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
Feed Through Capacitors 0805 47pF +/-20% 50 volt 700mA
Step5Bar-code shipping tag
NFM21HC470U1H3D
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    EMIFIL®, NFM21H
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Low Pass
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    LC (T-Type)
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    700mA
  • Insulation Resistance
    1GOhm
  • Number of Channels
    1
  • Max Current Rating
    700mA
  • Max Voltage Rating (DC)
    50V
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.3Ohm
  • ESD Protection
    No
  • Filter Order
    2nd
  • Values
    C = 47pF
  • Height
    0.037 0.95mm
  • Length
    2mm