  • DSS1NB32A103Q91A
DSS1NB32A103Q91A
advertisement
Manufacturer No:
DSS1NB32A103Q91A
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DSS1NB32A103Q91A
Package:
Radial - 3 Leads
Datasheet:
DSS1NB32A103Q91A
Description:
EMI Filter LC-Circuit 6A 100VDC RDL Thru-Hole Ammo
Step5Bar-code shipping tag
DSS1NB32A103Q91A
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Radial - 3 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    EMIFIL®, DSS1
  • Size / Dimension
    0.335Lx0.138W 8.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Type
    Low Pass
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Technology
    LC (T-Type)
  • Current Rating
    6A
  • Insulation Resistance
    50MOhm
  • Number of Channels
    1
  • ESD Protection
    No
  • Filter Order
    3rd
  • Values
    C = 10000pF
  • Height
    0.295 7.50mm