  • NEXT225Z5.5V28.5X14F
NEXT225Z5.5V28.5X14F
advertisement
Manufacturer No:
NEXT225Z5.5V28.5X14F
HK JDW NO:
10881-NEXT225Z5.5V28.5X14F
Package:
Description:
Cap Supercap 2.2F 5.5V -20% to 80% (28.5 X 14mm) Radial Cylindrical 10.16mm 1.8 Ohm 1000h 85°C
Step5Bar-code shipping tag
NEXT225Z5.5V28.5X14F
  • Tolerance
    -20% to 80%
    Cylindrical
  • Termination Style
    Radial
  • Voltage
    5.5VDC