  • NEXS104Z5.5V16.5X8.5F
NEXS104Z5.5V16.5X8.5F
advertisement
Manufacturer No:
NEXS104Z5.5V16.5X8.5F
HK JDW NO:
10881-NEXS104Z5.5V16.5X8.5F
Package:
Description:
Cap Supercap 0.1F 5.5V -20% to 80% (16.5 X 8.5mm) Radial 5.08mm 150uA 25 Ohm 1000h 70°C
Step5Bar-code shipping tag
NEXS104Z5.5V16.5X8.5F
  • Tolerance
    -20% to 80%
  • Part Status
    Active
  • Termination Style
    Radial
  • Voltage
    5.5VDC