  • NCST10GR030JTRF
NCST10GR030JTRF
advertisement
Manufacturer No:
NCST10GR030JTRF
HK JDW NO:
10881-NCST10GR030JTRF
Package:
0805
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 30mOhm, 2%,
Step5Bar-code shipping tag
NCST10GR030JTRF
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0805
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    600 ppm/°C
  • Resistance
    30mOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Rated Temperature
    70°C