  • NC20K00103MBA
NC20K00103MBA
advertisement
Manufacturer No:
NC20K00103MBA
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-NC20K00103MBA
Package:
Datasheet:
Description:
Film Capacitor 20%
Step5Bar-code shipping tag
NC20K00103MBA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    10000Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Resistor Type
    NTC THERMISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.24W
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -50°C