  • NBM-20-331
NBM-20-331
advertisement
Manufacturer No:
NBM-20-331
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-NBM-20-331
Package:
Datasheet:
NBM-20-331
Description:
Power Line Filters AC 1-250 / DC250 20A 37.5 uA/ 75 uA max
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NBM-20-331
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    20A
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Physical Dimension
    L92.0XB53.0XH41.0 (mm)/L3.622XB2.087XH1.614 (inch)
  • Operating Frequency
    60Hz Hz
  • Configuration
    Two Stage
  • Leakage Current
    37.5μA
  • Filter Type
    Single Phase
  • High Pot
    4000 V
  • Height
    41mm
  • Length
    92mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C