  • MXSMCJ22AE3
MXSMCJ22AE3
advertisement
Manufacturer No:
MXSMCJ22AE3
HK JDW NO:
523-MXSMCJ22AE3
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MXSMCJ22AE3
Step5Bar-code shipping tag
MXSMCJ22AE3
  • Peak Pulse Current
    42.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    22V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Voltage - Breakdown (Min)
    24.4V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    35.5V