  • CPDQC24VEU-HF
CPDQC24VEU-HF
advertisement
Manufacturer No:
CPDQC24VEU-HF
HK JDW NO:
186-CPDQC24VEU-HF
Package:
0402 (1006 Metric)
Datasheet:
CPDQC24VEU-HF
Description:
Quantity:
In Stock : 52077
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CPDQC24VEU-HF
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1006 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    General Purpose
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • JESD-30 Code
    R-PBCC-N2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.5V
  • Power - Peak Pulse
    105W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.5A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    42V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    24V Max
  • Unidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    24V
  • Capacitance @ Frequency
    35pF @ 1MHz