  • MXLSMLG10CA
MXLSMLG10CA
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMLG10CA
HK JDW NO:
523-MXLSMLG10CA
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
MXLSMLG10CA
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMLG10CA
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Pin Count
  • Voltage - Breakdown (Min)
    11.1V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    17V
  • Peak Pulse Current
    176.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    10V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Bidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-215AB, SMC Gull Wing
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ