  • MWLT450-1002-I-S
MWLT450-1002-I-S
advertisement
Manufacturer No:
MWLT450-1002-I-S
HK JDW NO:
266-MWLT450-1002-I-S
Package:
Datasheet:
MWLT450-1002-I-S
Description:
Quantity:
In Stock : 7600
Step5Bar-code shipping tag
MWLT450-1002-I-S
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    MWLT450 (450W)
  • Size / Dimension
    7.87Lx4.00W x 1.66 H 200.0mmx101.6mmx42.2mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
  • Type
    Enclosed
  • Power (Watts)
    250W 450W Forced Air
  • Approval Agency
    CE, cUL, Nemko, UL
  • Voltage - Isolation
    5.94kV
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    16.66A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 120V~390VDC