  • MWLT40-1003
MWLT40-1003
advertisement
Manufacturer No:
MWLT40-1003
HK JDW NO:
266-MWLT40-1003
Package:
Datasheet:
MWLT40-1003
Description:
Quantity:
In Stock : 15382
Step5Bar-code shipping tag
MWLT40-1003
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    MWLT40 (40W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 1.12 H 101.6mmx50.8mmx28.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Type
    Open Frame
  • Power (Watts)
    41W
  • Approval Agency
    CE, cUL, Nemko, UL
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    5.7kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    1.7A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC