  • MVY50VC1R0MD55TP
MVY50VC1R0MD55TP
advertisement
Manufacturer No:
MVY50VC1R0MD55TP
HK JDW NO:
856-MVY50VC1R0MD55TP
Datasheet:
MVY50VC1R0MD55TP
Description:
MVY 1μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 30mA 0.157Dia 4.00mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
MVY50VC1R0MD55TP
  • Surface Mount Land Size
    0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    30mA
  • Impedance
    5Ohm
  • Ripple Current @ High Frequency
    30mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.205 5.20mm