  • MVY35VC68RMF80TP
MVY35VC68RMF80TP
advertisement
Manufacturer No:
MVY35VC68RMF80TP
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-MVY35VC68RMF80TP
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
MVY35VC68RMF80TP
Description:
MVY 68μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 280mA 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
MVY35VC68RMF80TP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MVY
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    280mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Impedance
    340mOhm
  • Ripple Current @ High Frequency
    280mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.303 7.70mm