  • MSMCJ200A
MSMCJ200A
advertisement
Manufacturer No:
MSMCJ200A
Manufacturer:
MDE Semiconductor Inc
HK JDW NO:
16941-MSMCJ200A
Datasheet:
Description:
TVS DIODE UP 200VRWM 324VC
Step5Bar-code shipping tag
MSMCJ200A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to MSMCJ200A.
  • Supplier Device Package
    DO-214AB (SMCJ)
  • Mfr
    MDE Semiconductor Inc
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Series
    MSMCJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    224V
  • Power - Peak Pulse
    1500W (1.5kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    324V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    200V