  • MSMBJSAC75
MSMBJSAC75
advertisement
Manufacturer No:
MSMBJSAC75
HK JDW NO:
523-MSMBJSAC75
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
MSMBJSAC75
Step5Bar-code shipping tag
MSMBJSAC75
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Pin Count
    2
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
    Single
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    83.3V
  • Power - Peak Pulse
    500W
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    121V
  • Peak Pulse Current
    4.1A
  • Reverse Standoff Voltage
    75V
  • Peak Pulse Power
    500W
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    30pF @ 1MHz
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ