  • 1.5KE30A-G
1.5KE30A-G
advertisement
Manufacturer No:
1.5KE30A-G
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-1.5KE30A-G
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet:
1.5KE30A-G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1.5KE30A-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    DO-201AA, DO-27, Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Polarity
    Unidirectional
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    28.5V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    41.4V
  • Peak Pulse Current
    36.23A
  • Reverse Standoff Voltage
    25.6V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    30V