  • MS9238H48B-FHR-2EM
MS9238H48B-FHR-2EM
advertisement
Manufacturer No:
MS9238H48B-FHR-2EM
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MS9238H48B-FHR-2EM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MS9238H48B-FHR-2EM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    0.446lb 202.3g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Series
    MS9238-H
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.470A
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • RPM
    8000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    166.7 CFM (4.67m3/min)
  • Noise
    65.0 dB(A)
  • Static Pressure
    1.450 in H2O (361.2 Pa)