  • B1232H12B-BSR-IM4
B1232H12B-BSR-IM4
advertisement
Manufacturer No:
B1232H12B-BSR-IM4
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-B1232H12B-BSR-IM4
Package:
Datasheet:
B1232H12B-BSR-IM4
Description:
BLOWER 120X32MM M4 INSRT 12VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B1232H12B-BSR-IM4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Weight
    0.705lb 319.78g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Published
    2005
  • Series
    B1232
  • Size / Dimension
    Square/Rounded - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Thermal Overload Protector (TOP)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.800A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    2800 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Blower
  • Air Flow
    28.0 CFM (0.784m3/min)
  • Noise
    49.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.680 in H2O (169.4 Pa)
  • Width
    32.00mm