  • G1238L12B1-FSR-EM
G1238L12B1-FSR-EM
advertisement
Manufacturer No:
G1238L12B1-FSR-EM
HK JDW NO:
528-G1238L12B1-FSR-EM
Package:
Datasheet:
G1238L12B1-FSR-EM
Description:
FAN 120X38MM TACH IP57 12VDC
Step5Bar-code shipping tag
G1238L12B1-FSR-EM
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Feature
    Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.400A
  • Ingress Protection
    IP57 - Dust Protected, Waterproof
  • RPM
    2400 RPM
  • Air Flow
    107.0 CFM (3.00m3/min)
  • Noise
    38.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.240 in H2O (59.8 Pa)
  • Width
    38.00mm