  • MS8038H48B1+6-FHR
MS8038H48B1+6-FHR
advertisement
Manufacturer No:
MS8038H48B1+6-FHR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MS8038H48B1+6-FHR
Package:
Datasheet:
MS8038H48B1+6-FHR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MS8038H48B1+6-FHR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    0.391lb 177.35g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Series
    MS8038-H
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.510A
  • RPM
    10000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    120.5 CFM (3.37m3/min)
  • Noise
    77.0 dB(A)
  • Static Pressure
    1.550 in H2O (385.0 Pa)