  • MS2006M12B2-RSR
MS2006M12B2-RSR
advertisement
Manufacturer No:
MS2006M12B2-RSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MS2006M12B2-RSR
Package:
Datasheet:
MS2006M12B2-RSR
Description:
FAN AXIAL 20X6.5MM BALL 12VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MS2006M12B2-RSR
  • Series
    MS2006
  • Size / Dimension
    Square - 20mm Lx20mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.040A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    8000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    0.780 CFM (0.022m3/min)
  • Noise
    21.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.080 in H2O (20.0 Pa)
  • Width
    6.50mm