  • MRS16000C4759FRP00
MRS16000C4759FRP00
advertisement
Manufacturer No:
MRS16000C4759FRP00
HK JDW NO:
886-MRS16000C4759FRP00
Package:
Axial
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 47.5Ohm, 0.4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MRS16000C4759FRP00
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    47.5Ohm
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Diameter
    1.6mm